Bal w pałacu i sekrety barw w Rogalinie

Uczniowie klasy V D  zwiedzając Muzeum w Rogalinie wzięli udział w warsztatach starając się zrozumieć czym jest taniec, jakie są jego funkcje, jak kultura, w której dorastamy wpływa na formę tańca i muzykę, przekonując się o związku tańca z miejscem i czasem. Podczas zajęć nauczyliśmy się krótkiego układu tanecznego opartego na kontredansie angielskim. Natomiast uczniowie klasy V A poznawali tajemnice barw, które potrafią skrywać różne tajemnice. Poruszając się po przestrzeni galerii, zwrócili uwagę na podstawowe pojęcia z zakresu koloru. Podsumowaniem zdobytej wiedzy było stworzenie własnej kompozycji z użyciem farb. Polecamy :)