Bezpieczna szkoła

W dniu dzisiejszym (19.09.2017 r.) dzieci z oddziałów przedszkolnych A, B, C i D miały przyjemność spotkać się z wyjątkowym gościem, Panią sierż. Magdaleną Zeman. Pani policjant gościła w progach naszej szkoły w ramach Wielkopolskiego Programu Prewencyjnego „Bezpieczna Szkoła”, mającym na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w szkole oraz poza nią.

Przeprowadzone pogadanki służą wyposażeniu dzieci w umiejętność przewidywania zagrożeń, unikania ich, a jeśli już zaistnieją - w zdolność do radzenia sobie z trudną sytuacją. Istotne jest także uwrażliwienie na możliwości pojawienia się zagrożeń w drodze do i ze szkoły, w czasie zabawy i przebywania w domu. Pani sierżant zwracała też uwagę najmłodszych na umiejętności przewidywania skutków  nieodpowiedniego postępowania i zachowania w różnych sytuacjach i miejscach oraz zwracanie się o pomoc w przypadkach wystąpienia zagrożeń.

W kolejnych dniach września planowane są pogadanki dla kolejnych oddziałów klasowych.

Bezpieczna szkoła Bezpieczna szkoła Bezpieczna szkoła Bezpieczna szkoła Bezpieczna szkoła Bezpieczna szkoła