Jesienne wykopki

25 września 2017 r. klasy I a i II b udały się na jesienne wykopki do gospodarstwa edukacyjnego ,,Kids Farm” w Przecławiu. Dzieci miały okazję pojechać na pole traktorem oraz wykopywać dziabką ziemniaki. Dowiedziały się o sposobach uprawy ziemniaków, gdzie i jak rosną i jak to się dzieje, że powstają takie duże ilości bulw ziemniaczanych. Mogliśmy również zobaczyć ogromną plantację dyń oraz kukurydzy. Po powrocie czekały na nas w stajni konie, rodzina kóz i kotek. Dzieci usłyszały ciekawostki dotyczące zwierząt  ich zachowań oraz dowiedziały się jak należy zachowywać się w stosunku do nich. Po wizycie w stajni udaliśmy się do Zaczarowanego Ogrodu pełnego różnorodnych zwierząt. Był tam baran, owce , świnki pekińskie, morskie, żółwie, papugi, kury i wiele innych. Po mocy wrażeń przyszedł czas na kiełbaskę z grilla, ciepłą herbatkę i zabawę. Na zakończenie każdy otrzymał woreczek ziemniaków i kolbę kukurydzy, ponadto każda klasa dostała na pamiątkę olbrzymią dynię. Pogoda nam się nie udała, za to wycieczka bardzo. Było super!

Jesienne wykopki Jesienne wykopki Jesienne wykopki Jesienne wykopki Jesienne wykopki Jesienne wykopki Jesienne wykopki Jesienne wykopki