Młodzi w akcji - starsi czytają młodszym.

Uczniowie należący do koła bibliotecznego zorganizowali akcję czytelniczą dla młodszych kolegów z Oddziału Przedszkolnego B. Uczniowie sami przygotowali lekcję na temat dostępu do wody w krajach Afryki.

Przedszkolaki obejrzały przedstawienie japońskiego teatru Kamishibai na podstawie opowiadania Anny Onichimowskiej „Po drugiej stronie gór”. Uczniowie przygotowali również karty pracy i zabawę „Wąż i małpki”, w jaką bawią się uczniowie w Ghanie. Spotkanie zakończyło się rozmową na temat oszczędzania wody, ponieważ słodkiej wody na Ziemi jest naprawdę mało i woda to prawdziwy skarb.

Akcja czytelnicza została zorganizowana w ramach programu Młodzi w Akcji, w której wzięła udział grupa uczniów klas szóstych pod opieką bibliotekarki Agnieszki Opalińskiej.

Program Młodzi w Akcji jest realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w partnerstwie z Fundacją Banku Zachodniego WBK oraz Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności w ramach programu Szkoła Ucząca się.

Młodzi w akcji - starsi czytają młodszym. Młodzi w akcji - starsi czytają młodszym. Młodzi w akcji - starsi czytają młodszym. Młodzi w akcji - starsi czytają młodszym. Młodzi w akcji - starsi czytają młodszym. Młodzi w akcji - starsi czytają młodszym. Młodzi w akcji - starsi czytają młodszym.