top
logo

Polecamy

Ślubujemy...

 

Dzień 10 października 2017 r. w naszej szkole był bardzo ważny dla najmłodszych klas. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci z klas pierwszych na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego.

W uroczystości wzięli udział dyrekcja szkoły, zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice, a przede wszystkim pierwszoklasiści z czterech oddziałów.

Ważne i ciepłe słowa do najmłodszych uczniów skierowała p. dyrektor Aldona Święcichowska. Głos zabrała również przewodnicząca Rady Rodziców p. Magdalena Żychowska.

Część artystyczną rozpoczął występ chórku. Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością śpiewając piosenki i recytując wiersze.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. 

Później nastąpiła najważniejsza chwila – pasowanie na uczniów. Każda klasa, po kolei, wystrojona w kolorowe birety wystąpiła na środek sali. Pani dyrektor, ogromnym ołówkiem, pasowała każde dziecko na ucznia. Na zakończenie każda klasa z rąk zastępcy burmistrza Piotra Woszczyka otrzymała torebkę pysznych cukierków.

Ten dzień na długo zostanie w pamięci wszystkich pierwszaków : )

 

Ślubujemy... Ślubujemy... Ślubujemy... Ślubujemy... Ślubujemy... Ślubujemy... Ślubujemy... Ślubujemy... Ślubujemy... Ślubujemy... Ślubujemy...

 

Zmiana planu

Informacje dla emerytów


bottom

Powered by Joomla!. Design by: theme joomla 2.5  Valid XHTML and CSS.