Szkoła Podstawowa nr 2
im. Wojska Polskiego w Obornikach

Bezpieczna Szkoła z Krokodylkiem Tirkiem

We wtorek 17 maja zajęcia w naszej szkole upłynęły pod hasłem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie klas I-III spotkali się z przedstawicielami Powiatowej Komendy Policji w Obornikach na pogadankach i mieli okazję poznać policyjny pojazd, co sprawiło im wiele radości. Otrzymali również elementy odblaskowe służące zapewnieniu widoczności na drodze.

W tym samym czasie uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas I-III z Ukrainy uczestniczyli w lekcji on-line w formie wideokonferencji na platformie Teams zorganizowanej przy współpracy z Głównym Inspektoratem Ruchu Drogowego w Warszawie. Ku radości dzieci zajęcia odbyły się w ich ojczystym języku realizując program „Bezpieczna Szkoła z Krokodylkiem Tirkiem”. Wspólnie obejrzeli filmiki o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, odpowiadały na pytania, rozwiązywały zagadki i podpowiadały bohaterom kreskówek właściwe zachowania.

Mamy nadzieję, że po owocnych spotkaniach i lekcjach najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego będą jeszcze bardziej bezpieczni na drodze.