Czy podróżowanie do szkoły może być przygodą, która jednocześnie ratuje planetę? Uczniowie klas 4 i 5 już wiedzą, że tak! W naszej szkole 6 maja 2026 r. odbył się wyjątkowy Metropolitalny Piknik Mobilności, zorganizowany przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań.
Głównym celem wydarzenia była promocja zrównoważonego transportu. Nasi uczniowie udowodnili, że rower, hulajnoga czy autobus to nie tylko ekologiczne, ale i niezwykle ciekawe alternatywy dla jazdy samochodem.
Program pikniku był wypełniony atrakcjami, które łączyły dawkę wiedzy z dużą porcją ruchu. W specjalnej strefie warsztatowej uczniowie klas 4 i 5 poznawali zasady ekologicznego przemieszczania się po naszej metropolii. Nie zabrakło gier zręcznościowych oraz zasłużonego poczęstunku – popcorn i hot-dogi pomogły zregenerować siły po sportowych zmaganiach.
Piknik to część szerszego projektu „Zrównoważona mobilność miejska w Metropolii Poznań”. Dzięki takim spotkaniom nasi czwartoklasiści i piątoklasiści uczą się, jak ich codzienne wybory – np. rezygnacja z podwiezienia autem na rzecz spaceru – wpływają na czystość powietrza w naszej okolicy.
Dziękujemy organizatorom z Metropolii Poznań za dawkę inspiracji i świetną zabawę. Od dziś na pewno częściej będziemy wybierać „zielone” formy transportu!







