Szkoła Podstawowa nr 2
im. Wojska Polskiego w Obornikach

Gabriela Dyk najlepsza w Wielkopolsce!

W III Grand Prix Wielkopolski Żaczek i Żaków, które odbyło się w Poznaniu 25 lutego, Oborniki reprezentowała czwórka zawodników. W kategorii Żaczek wystąpiły Gabriela Dyk, Zuzanna Partyka i Antonina Dyk. Mateusz Drewicz wystąpił w kategorii Żaków.

Gabriela Dyk pewnie i bez straty seta dotarła do finału, w którym zmierzyła się z tenisistką z Czacza. Zwycięstwo w finale dało zawodniczce z Obornik awans do zawodów ogólnopolskich,  które odbędą się w Ostródzie.  Dobrze zaprezentowała się Zuzanna Partyka, ktora w meczu o trzecie miejsce uległa reprezentantce Złotowa i zajęła ostatecznie 4 miejsce w turnieju. Antonina Dyk rozpoczęła grę od rundy kwalifikacyjnej tzw. forrundy, a w turnieju głównym zajęła miejsce w przedziale 25-28.

Mateusz podobnie jak Antonina rozpoczął grę w forrundzie, wygrał swój pojedynek i awansował do turnieju głównego, zajmując miejsce w przedziale 29-32. W zawodach wzięło udział 87 zawodników i zawodniczek z całej Wielkopolski.