Szkoła Podstawowa nr 2
im. Wojska Polskiego w Obornikach

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w naszej szkole można było przyłączyć się do świętowania tego wyjątkowego wydarzenia. Konkursy dotyczyły przede wszystkim zagadnień związanych z językiem. Zadanie klasowe polegało na przygotowaniu plakatu promującego poprawność językową.

Dodatkowo można było zabawić się w detektywa i odszukać na terenie szkoły ukryte związki frazeologiczne. Wielkim wyzwaniem było utworzenie jak najdłuższego zdania, które składało się z tej samej litery. Uczniowie również mogli wziąć udział w konkursie „Mistrz kaligrafii” i sprawdzić swoją umiejętność pisania piórem. Jednym z zadań było przebranie się za postać literacką – mieliśmy wielkie szczęście porozmawiać z Panem Kleksem, a nawet Świtezianką.

Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni drobnymi podarunkami, a główną nagrodę – pizzę w restauracji „Zamkowa” otrzymali uczniowie klasy VIa: Szymon Kowalczuk i Vadim Zuban.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!