Szkoła Podstawowa nr 2
im. Wojska Polskiego w Obornikach

mOchrona – aplikacja ochrony rodzicielskiej

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE), która dostarcza do szkół szybki i bezpłatny internet przygotowała narzędzie, które pomoże dbać o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników internetu również poza szkołą. Aplikacja ochrony rodzicielskiej OSE – mOchrona to rozwiązanie wspierające ustalanie reguł dotyczących korzystania z sieci i aplikacji oraz pozwalające rodzicom (opcjonalnie) na dostęp do informacji o aktywności dziecka na jego urządzeniu. Można ją pobrać bezpłatnie na smartfony, tablety i komputery.

Więcej informacji o nowym narzędziu można znaleźć na stronie: ose.gov.pl/mochrona. Zachęcamy również do zapoznania się z aktualnością „5 pytań o… aplikację mOchrona”.

Informacje dla rodziców