Szkoła Podstawowa nr 2
im. Wojska Polskiego w Obornikach

Spotkanie klasy IV d z olimpijczykiem

29 marca 2022 r. uczniowie klasy IVd w ramach zajęć wychowania fizycznego mieli przyjemność spotkać się online z medalistką olimpijską w łyżwiarstwie szybkim – Panią Katarzyną Woźniak (obecnie już Niedźwiedzką). Podczas swojej kariery zawodniczej wywalczyła dwa medale olimpijskie: w 2010 r. podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver zdobyła brązowy medal w biegu drużynowym kobiet na dystansie 2,4 km (z Katarzyną Bachledą Curuś i Luizą Złotkowską), natomiast podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi 2014 zdobyła srebrny medal w wyścigu drużynowym wraz z ww. koleżankami z reprezentacji.

Spotkanie odbyło się dzięki Szkolnej Akademii Olimpijskiej, która posiada program edukacji olimpijskiej dla uczniów szkół podstawowych realizowany w postaci zajęć stacjonarnych w Centrum Olimpijskim w Warszawie lub zajęć online w których brali udział nasi uczniowie.

Nasz gość opowiedział m. in. o początkach swojej przygody ze sportem, jak wygląda życie sportowca, o atmosferze podczas Igrzysk Olimpijskich. Uczniowie natomiast mieli możliwość zadawania różnych pytań, na które bardzo chętnie odpowiadała Pani Katarzyna.

Nauczyciel wychowania fizycznego

Jacek Wosicki