Szkoła Podstawowa nr 2
im. Wojska Polskiego w Obornikach

Dzień Edukacji Narodowej

14 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Samorząd Szkolny stanął na wysokości zadania i przygotował niesamowity apel. Uroczystość uświetniły występy artystyczne uczniów i uczennic. Zorganizowane zostały również Nauczycielskie Oskary, czyli wręczenie nagród dla wyjątkowych nauczycieli z SP2. Laureatką statuetki dla „Żartownisia Roku” została pani Liliana Chmura – Borkowska. Nagrodą „Mikrofon Roku” uhonorowana została Pani Anna Dubisz. Wyróżnienie dla „Mistrza Ciętej Riposty” powędrowało do pana Zbigniewa Szatkowskiego, a ze statuetką dla „Kosy Roku” wróciła pani Barbara Jazienicka. Niekwestionowanym wygranym gali Nauczycielskich Oskarów był Pan Szymon Gawęda – laureat aż trzech statuetek: „Uśmiech Roku”, „Złoty Wykładowca” i „Super Belfer”.

Po apelu obchody Dnia Nauczyciela w klasach IV – VI przeniosły się do Obornickiego Ośrodka Kultury. Uczniowie mieli okazje wziąć udział w specjalnym pokazie filmu „Akademia Pana Kleksa”.