Szkoła Podstawowa nr 2
im. Wojska Polskiego w Obornikach

Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla klas III

23 maja 2024 roku w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla klas III”, w którym wzięło udział 21 uczniów ze szkół podstawowych z Obornik, Objezierza, Maniewa oraz Kiszewa.  Każda szkoła we własnym zakresie przeprowadziła eliminacje szkolne, które wyłoniły uczestników konkursu.

Naszą szkołę reprezentowali Nikodem Majchrzak z klasy 3a, Tymoteusz Tomczak z klasy 3d oraz Natan Więckowski z klasy 3e.

Celem konkursu było budzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów językiem angielskim ,  rozwijanie umiejętności językowych oraz umożliwienie uczniom porównanie swojej wiedzy z innymi najlepszymi uczniami z całej gminy.

Umiejętności uczestników były bardzo wysokie a wyniki przedstawiały się następująco:

I miejsce  –   Nikodem Majchrzak (SP 2 Oborniki)

II miejsce –Natan Więckowski (SP 2 Oborniki)

III miejsce – Stanisław Leśnicki (SP 4 Oborniki)

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy upominki i dyplomy ufundowane przez Gminę Oborniki.

Specjalne podziękowania należą się również nauczycielom języka angielskiego z Gminy Oborniki: Maciejowi Bartolowi, Paulinie Duli, Bogusławie Freibe, Renacie Mincie – Repczyńskiej, Dominice Roszkiewicz oraz Justynie Szymaś, za przygotowanie i zgłoszenie uczniów do konkursu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów!