Szkoła Podstawowa nr 2
im. Wojska Polskiego w Obornikach

 Awanse na Mistrzostwa Polski !

W Mistrzostwach Wielkopolski Żaczek i Żaków 27 maja w Poznaniu wzięło udział pięcioro uczniów naszej szkoły.

W turnieju eliminacyjnym do w kategorii Żaczek wystąpiły: Gabriela Dyk, Zuzanna Partyka i Antonina Dyk. Pierwsze miejsce i awans do Indywidualnych Mistrzostw Polski wywalczyła Gabriela Dyk. Na wysokim trzecim miejscu uplasowała się Zuzanna Partyka, a najmłodsza Antonina zajęła miejsce w przedziale 9-12.

W finale Mistrzostwach Województwa spotkały się pierwsze dwie zawodniczki z turnieju eliminacyjnego oraz zawodniczka, która awans do gry w turnieju ogólnopolskim wywalczyła wcześniej. Gabriela zwyciężyła w obu pojedynkach 3 do 0 uzyskując tytuł Mistrzyni Województwa w kategorii Żaczek. Zuzanna Partyka jednocześnie została czwartą Żaczką w Wielkopolsce.

W kategorii Żaków w turnieju eliminacyjnym wystąpili: Maurycy Woźniak i Antoni Dolczewski.  Maurycy Woźniak zajął 2 miejsce i uzyskał awans do zawodów ogólnopolskich. Antoni Dolczewski stawiający pierwsze kroki na dużych arenach zajął miejsce 17-24, przegrywając 1mecz i 1 mecz wygrywając.

W Turnieju Finałowym o najwyższe podium w Mistrzostwach, w którym wystąpiło czworo zawodników, Maurycy zajął ostatnie miejsce, tym samym zajął 4 miejsce w  Wielkopolsce.

W całych zawodach wystąpiło 59 zawodników i zawodniczek.

Gabriela i Maurycy wezmą udział w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Żaków które odbędą się w dniach od 3 i 4 czerwca.